Англия отново е световен шампион !!!  Обзор на Мондиала до 20-годишна възраст.

Младежите на “трите лъва” победиха техничарите от Венецуела и за пръв път от 1966 г. са на световния футболен връх.

В изключително оспорван финал на Световното първенство до 20 години, провело се в Република Корея, юношите на Англия се наложиха над венецуелските си връстници.
Записалият няколко мача за отбора на Евертън през този сезон – Калвърт Люин се превърна в герой за англичаните. В 34-тата минута той надскочи защитата на южноамерикансия тим овладя топката и стреля, но стража на Венецуела изби. За радост на възпитаника на “карамелите” топката се озова отново в неговите крака и от няколко метра отбеляза за 1:0. През второто полувреме талантливите венецуелци демонстрираха по-добра игра и създадоха голям брой положения. В основата на натиска на южноамериканците бяха Пеняранда, Роналдо Пеня и появилия се като резерва Сутелдо. В 81-та мин. Пеняранда бе ритнат в наказателното поле и пред венецуелците се откри шанс да изравнят от дузпа, но показалият невероятни умения в хода на цялото първенство Пеняранда пропусна. Вратарят на англичаните Уудман се хвърли вдясно, но с изключителна реакция успя да протегне ръката си към центъра на вратата, където бе насочен удара на 7-цата на Венецуела и изби. До края на двубоя южноамериканците вложиха всички сили, но английската защита не се пропука и “младите лъвове” заслужено се поздравиха с успеха.

Едно е сигурно играчите и на двата отбора се изявиха прекрасно и с добрата си игра събраха погледите на скаутите на големите отбори и ги очаква бляскаво бъдеще.

Ето и индивидуалните призове от мондиала в Република Корея 2017:

Наградата за голмайстор получи Рикардо Орсолини от Италия (трето място и бронзови медали за “Скуадра Адзура”).

Най-добър вратар- Фреди Уудман от Англия.

Бронзова топка получи венецуелския капитан Ангел Ерера (Ню Йорк Сити).

Сребърна топка от 4-тите Уругвай за Федерико Валверде.

Златна топка за изгряващата звезда на Англия и Ливърпул – Доминик Соланке, който освен да демонстрира невероятна техника се отчете и с 4 попадения в рамките на турнира.

Автор: Иван Аршинков

Снимки: sportxplore.wordpress.com